SATURDAY WINNERS

 

BEST SMALL BLACK AND GREY

1st Jordan Oterski - Sacred Art Tattoo

2nd Adam Harrison - Station Ink

3rd Robert Sedgebeer - Sorry Mum

 
BEST SMALL COLOUR

1st Sam Nuttall - Handmade Tattoo Gallery

2nd Stuart Clarke - Ruby Tattoo

3rd Mark Bester - Marked for Life

 
BEST OLD/NEW SCHOOL

1st Adam Knowles - Studio IX

2nd Danny Edwards - Forever Ink

3rd Adam Knowles - Studio IX

 
BEST APPRENTICE

Joint 1st Tarryn Von Leigh - On Point Ink

Joint 1st  Rebecca Nicole - Handmade Tattoo

2nd Hannah Clarke - Indelible Ink

 
BEST BLACKWORK

1st Agnieszka Kulinska - Avalon Tattoo

2nd Agnieszka Kulinska - Avalon Tattoo

3rd Abbie Williams - Temple Tattoo

 

BEST PORTRAIT

1st Stacey Anderson - On Point Ink on Joe

2nd Kyle 'Egg' Williams - Grindhouse

3rd Slav Salata - House of Art

 
BEST OF SATURDAY

1st Danny Edwards - Dynamite

2nd Jordan Oterski - Sacred Art

3rd Wayne Bewley - Dynamite

 

 

 

SUNDAY WINNERS

BEST LARGE COLOUR 1st Gorski Ushuaia Tattoo

2nd Pimto - Cykada Tattoo

3rd Mark Bester - Marked for Life
 
BEST LARGE BLACK AND GREY

1st Patryk Mazur - Surrealistic Sanctuary

2nd Dean Clarke - Marked for Life

3rd Tony Kennedy - Grindhouse

 
BEST FEMALE COMPOSITION

1st Mark Bester - Maked for Life

2nd Zuuzia Klasa - Wildcatz

3rd Wayne Bewley - Dynamite

 
BEST LARGE TATTOO PIECE

1st Johhny Firth - Sorry Mum

2nd Emma Mowbray - Quickdraw Tattoo

Joint 3rd Elliot Maxwell - Black Stone Tattoo

Joint 3rd Gabriel - New Ink Order

 
BEST OF SUNDAY

1st Agnieszka Kulinska - Avalon Tattoo

2nd Patryk Mazur - Surrealistic Sanctuary

3rd Sam Nuttal - Handmade Tattoo

 
BEST OF SHOW

1st Gorski - Ushuaia Tattoo

Joint 2nd Mark Bester - Marked for Life

Joint 2nd Patryk Mazur - Surrealistic Sanctuary

Joint 3rd Johnny Firth - Sorry Mum

Joint 3rd Wayne Bewley - Dynamitr

 
BEST OF SHOW (PUBLIC VOTE)

1st ZKyle 'Egg' Williams - Grindhouse

2nd Jimmy Scribble - Sorry Mum

3rd Rikki Baird - On Point Ink

 

All Winners Trophies sponsored by East Tattoo

Find us on Social Media

JUMP TO TOP